dailyvideo

List otwarty do władz Płocka

Szanowni Państwo,

W moim odczuciu bardzo zaniedbali Państwo sprawę komunikacji kolejowej do Płocka. Sprawy kolei to nie tylko domena samorządu wojewódzkiego. Państwa samorząd wojewódzki nazywa się chyba „Koleje Mazowieckie”, bo popiera monopol jednego przewoźnika. Jest to niekorzystne szczególnie dla Państwa miasta. Przewoźnik prywatny skuteczniej lobbowałby za remontem torowisk wokół Płocka.

Rozumiem, że z powodu złego stanu torów i długiego czasu przejazdu na razie niemożliwe są szybkie połączenia do Warszawy. Cóż jednak z połączeniami do Torunia? Trasa kolejowa jest tylko nieznacznie dłuższa niż trasa drogowa, i wiedzie przez Sierpc. Czemu z Płocka nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych do tego miasta? W sąsiednim województwie kujawsko- pomorskim działa przewoźnik Arriva PCC- to on mógłby przedłużyć swoje kursy z Sierpca do Płocka i rozreklamować je.

Albo kwestia połączeń Płock - Grudziądz przez Sierpc. Ów przewoźnik obsługuje połączenie Grudziądz- Brodnica, a po porozumieniu władz obu województw te pociągi mogłyby docierać do Płocka. Wówczas możnaby liczyć na większa liczbę pasażerów. Pyzatym pożądane byłyby połączenia z Płocka przez Brodnicę do Iławy, skąd są przesiadki na Olsztyn, Gdańsk, Gdynie, Elbląg. Myślę że możliwe jest obsługiwane autobusem szynowym połączenie Płock- Olsztyn przez Iławę.

Wnoszę do władz miasta o zajęcie się sprawami połączeń kolejowych w Państwa regionie. Żadne inne tak znaczące miasto w Polsce nie ma tak zaniedbanej komunikacji kolejowej. Sugeruję większą dbałość o przełamywanie monopoli przewoźników kolejowych.

Z wyrazami szacunku,
/-/

Posted by Adam Phoo on 01:22. Filed under . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0

0 komentarze for List otwarty do władz Płocka

Leave comment

Ostatnie doniesienia

Ostatnie komentarze

Galeria zdjęć